top of page
3.jpg

Rotalar

Yukarı Akın - Bostanözü 

.  İlk etap çoğunlukla stabilize yoldan tırmanış ile başlayacağız. Burada uyarılarımıza dikkat ederseniz zorlanmadan bu etabı tamamlarsınız. İkinci etabımız sürekli iniş ve düz bir rota olacak. Orman içinde genellikle patika ve stabilize yolları kullanacağız. Özellikle orama içi yürüyüş esnasında tek sıra ve öndekini görecek şekilde yürüyeceğiz.

Yukarı Akın - Bostanözü KARDOF.jpg

Damlapınar - Cırlavuk ve Salavat Köprüleri

Başlangıçta yaklaşık 3 Km düz bir rotada Göksu vadisini görünecek. Daha sonra yaklaşık 5 Km 665 Metre irtifa kaybederek sürekli iniş rotasını stabilize yoldan zaman zaman orman içinden ilk Cırlavuk Köprüsüne ulaşacağız.  

rota.jpg

Başkışla - Özkes Baraj yolu

Başkışla köyü yolunda çeşme yanından araziye girilir ırmak rotasını izleyerek baraj yolu kavşağına ulaşılır.

başkışla özkes .png

Lale - Gökçe 

parkurda başlangıç noktamız olan Lale köyünden vadiye gireceğiz. Zaman zaman stabilize yol ve dere kenarından gökçe köyü piknik alanına geleceğiz  Buradan az bir tırmanışla Köy içine giden patikadan

lale - gökçe .jpg

Güldere - Gülkaya Yürüyüşü

Güldere köyünden Gül Kaya köyüne ırmak kenarından yer yer bahçeler stabilize yollardan kaya mağaralarına zaman zaman çıkarak Gül kaya köyüne ulaşılır

rota güldere gülkaya .png

Özdemir Köyü - Göksu

Özdemir köyünden Göksu'ya akan küçük ırmak kenarından Göksu üzerinde bıçakçı köprüsüne patika yollar ile orman içinden ulaşılır. 

özdemir göksu.png
bottom of page