top of page
Dağ Manzarası
KARDOF LOGO YENİ[5752].png

DOĞAYI
BİZİMLE YAŞAYIN 

Lider Rehberin görevi yürüyüş rotasını seçmek, yürüyüş temposunu ayarlamak, yürüyüşün güvenliğini sağlamak, molaların sıklığını ve uzunluğunu düzenlemek ve yürüyüş sırasında alınması gereken önemli kararları almaktır. Daima son kararı verme yetkisi her zaman ekip basındadır. Buna göre ekip başı yürüyüş için gereken ayarlamaları bizzat düzenleyerek katılımcılara yürüyüş başlangıcında yapılması veya yapılmaması gereken bilgileri verir

397

Toplam faaliyet

356

Hiking

41

Kültür Faaliyeti

17

2023 için planlanan

Derneğimiz

KARDOF Karaman Doğa Sporları ve Fotoğraf Gençlik Spor Kulübü  Derneği olarak  2010  yılında kurulmuştur. 2023 yılında dernekler yasasındaki değişiklik sonrası Karaman Doğa Faaliyetleri Derneği isim değişikliği yapmıştır.  Doğa faaliyetleri altında benzer ilgi alanlarının sonucunda resmi bir Doğa Faaliyetleri  Derneği  bünyesinde bir araya gelmek isteyen bir grup birey tarafından etkinliklerimize devam etmekteyiz. 

1.jpg

Planlanan yeni faaliyetler

Yaz aylarında orman veya ağaçlı bölgelerde yürüyüşlerde bir takım yasaklamalar gelmesi nedeniyle genellikle kültür turlarına yöneleceğiz

2.jpg

VİZYON -MİSYON ve AMACIMIZ

VİZYONUMUZ

Doğayı koruma, çevre bilincinin artırılması, doğa sporlarının geliştirilmesi ve gençlerin sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle buluşmalarını sağlayarak, sağlıklı ve sürdürülebilir bir yaşam tarzı oluşturmaktır.

MİSYONUMUZ

Doğa sporlarını ve doğayı sevdirmek, gençlerin sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle buluşmalarını sağlamak, doğa bilincini artırmak ve doğal kaynakların korunmasını desteklemektir. Ayrıca, dernek, gençlere yönelik eğitimler, kurslar, seminerler, etkinlikler ve projeler düzenleyerek, onların gelişimine katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

AMACIMIZ 

Doğa sevgisi, çevre bilinci, sağlıklı yaşam ve gençlerin sosyal, kültürel ve sportif gelişimi konusunda farkındalık yaratmak ve bu konularda toplumsal duyarlılığı artırmak amacıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

Yönetim Kurulumuz

KARDOF LOGO YENİ-yuvarlak[5753].png

Doğayı koruma

Amacımız doğayı bulduğumuz gibi bırakmak sadece kısa sürede yok olacak AYAK İZİMİZİ bırakmaktır.

3.jpg
bottom of page